Adopcja serca

Są dzieci bez środków do życia, które proszą o Twoje wsparcie, by mogły wzrastać i uczyć się. Dzisiejszy dzień i przyszłość wielu dzieci jest w naszych rękach.
Ofiarowując codziennie 1 zł spieszysz z zauważalna pomocą jednemu dziecku.

Adopcja może być organizowana przez grupy rodzin, szkoły, wspólnoty, zrzeszenia i stowarzyszenia

Przeznaczając miesięcznie od 30 do 50zł wydajnie pomagasz jednemu z nich. Powyższa suma może być wpłacona na konto biura misyjnego w miesięcznych, kwartalnych lub półrocznych przelewach lub całościowo w wysokości 360-600zł.

Jeśli z jakiegoś powodu będziesz chciał zrezygnować z podjętego zobowiązania wystarczy powiadomić biuro Misyjne, które poszuka kolejnego ofiarodawcy o wielkim sercu.

Konto Biura Misyjnego:

Konto Biura Misyjnego:
Biuro misyjne
ul. Narbutta 21 02-536 Warszawa
nr konta:

PLN: 64203000451110000001018520
USD: 82203000453110000000035690

BGŻ S.A. O/Warszawa, adres oddziału: Puławska 29, 02-508 Warszawa

Podaruj nam swój 1 %

Nasze Biuro Misyjne nawiązało współpracę z Fundacją Magis http://www.fundacjamagis.org.pl/. Aby wesprzeć częścią swojego podatku pracę polskich misjonarzy wystarczy w składanej deklaracji PIT umieścić nazwę fundacji oraz numer jej wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego:

FUNDACJA MAGIS
KRS 0000231822

Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy. W przypadku, gdy już po oddaniu PIT-u zdecydowalibyśmy się podarować swój 1 proc. możemy złożyć korektę swojego zeznania podatkowego. Musi to jednak nastąpić nie później niż do jednego miesiąca od upływu terminu składania PIT-u.

Dodatkowe informacje: kliknij tu:
www.fundacjamagis.org.pl

Jednocześnie, w miarę możliwości, prosimy o wysłanie nam informacji o przekazanym 1% (wraz z sumą) za pośrednictwem maila, sms-a lub poczty tradycyjnej:

e-mail: [email protected]

tel.: 608 33 00 37

Biuro Misyjne
Prowincja Wielkopolsko-Mazowiecka Towarzystwa Jezusowego
ul. Narbutta 21
02-536 Warszawa

Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne "Bóg zapłać"!

Doraźna pomoc dzieciom w potrzebie

Wielu z nas nie może sobie pozwolić na systematyczną pomoc ubogim dzieciom. Możemy natomiast jednorazowo czy okazjonalnie przekazać dowolną sumę na wsparcie różnych inicjatyw podejmowanych wobec ubogich dzieci w wieku od niemowlęcego do ich pełnoletniości, m. in. wobec dzieci z domów dziecka. Z tą pomocą pragniemy spieszyć przynajmniej 6 razy w ciągu roku: na rozpoczęcie roku szkolnego; na św. Mikołaja; na Boże Narodzenie; w ramach zimowych ferii szkolnych; na Wielkanoc; w ramach wakacyjnego odpoczynku. Pomoc obejmuje sprawy najbardziej elementarne: odzież, obuwie, żywność, artykuły szkolne i higieniczne, słodycze, drobne upominki, itp.

Wakacje z Bogiem

By umilić dzieciom i młodzieży przynajmniej fragment ich wakacji proponujemy im zorganizowaną formę letniego odpoczynku, w którą wpisują się: • konkursy plastyczne, muzyczne, sportowe i teatralne; • różne gry i zabawy; • katecheza; • wycieczki i pielgrzymki • wyżywienie. By móc to zorganizować i przeprowadzić potrzebne są artykuły papiernicze, higieniczne i żywnościowe, nagrody dla zwycięzców konkursów oraz środki finansowe na pokrycie kosztów wycieczek i pielgrzymek. Nawet jednorazowa ofiara w dowolnej wysokości może wspomóc tę piękną inicjatywę.

Dar dla dzieci na I Komunię św.

Możesz podarować dzieciom radość, gdy po raz pierwszy przyjmują Jezusa Eucharystycznego do swego serca, ofiarowując jednorazowo lub raz do roku równowartość 10 USD, czyli około 30 zł na pokrycie kosztów związanych z zakupem książeczki, medalika, obrazka i świecy.

Wspieranie katechizacji

Katechizacja jest jednym z podstawowych zakresów wierności poleceniu Chrystusa, żegnającego się z uczniami przed swym Wniebowstąpieniem: "Idźcie (...) i nauczajcie wszystkie narody. (...) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem" (Mt 28, 19-20). By mogła być ona realizowana potrzebne są pomieszczenia i elementarny ich wystrój ułatwiający jej prowadzenie. Niezbędne są także katechizmy, artykuły papiernicze i dekoracyjne, obrazki i dewocjonalia. Z wysiłkiem katechetycznym łączy się zachęcanie dzieci i młodzieży do udziału w nabożeństwach majowych, czerwcowych, październikowych oraz adwentowych Roratach, ubogacane skromnymi elementami pomagającymi pełniej i głębiej je przeżywać. Wielki wysiłek katechetyczny też domaga się hojnego choćby jednorazowego wsparcia ze strony serc chrześcijan świadomych, że nie możemy pozostawać obojętni wobec wezwania Jezusa.